Zajímavosti

 

Při prodeji nemovitosti vás může překvapit celá řada věcí a bez znalosti realitního trhu se může naskytnout spoustu nepříjemností. Proto je nejjednodušší se obrátit na makléře, kteří vás celým procesem provedou.

Nejdéle do středy 31.1. 2024 majitelé nemovitostí musí podat přiznání k dani z nemovitých věcí. Přiznání lze podat osobně, zaslat poštou či elektronicky. Pokuty hrozí od šestého pracovního dne po uplynutí lhůty, tak nezapomeňte!

Další rok utekl. Pro mnohem více mých klientů byl radostný. A pro mě se stal tím nejproduktivnějším.

Před týdnem jsme se zaměřili na to, jak by měla správně vypadat práce makléře. Nyní se zaměříme na to, jak prodat, ale neprodělat. Jedním z důležitých faktorů a předností makléře musí být vyjednávání. Pokud Váš makléř přistoupí na první nabídku, kterou dostanete, je to špatně. Jak by měl makléř postupovat si můžete přečíst v článku ...

Jak se vyvíjí ceny bytů na realitním trhu? Aktuálně jsme zaznamenali stagnaci růstu cen bytů. Na porovnání roku 2021 a 2022 se můžete podívat v grafu.

V Praze už páté čtvrteltí za sebou meziroční nárůst cen bytů mezi 18 - 22%Průměrná cena cihlových bytů je v Praze 120.000 Kč za m²U panelový bytů je průměrná cena 102. 000 Kč za m²Celkový průměr ceny starších bytů je už 113.000 Kč za m²